VP- and MP-Series Electric Cylinders.
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection.
- Condition Monitoring.
- Connection Devices.
- Drives & Motors.
- Energy Monitoring.
- Human Machine Interface.
- SOF Software.
- Industrial Computers and Monitors.
- Input/Output (I/O) Modules.
- Motion Control.
- Motor Control.
- Network Security & Infrastructure.
- Power Supplies.
- Programmable Controllers.
- Push Buttons & Signaling Devices.
- Relays & Timers.
- Safety Products.
- Sensors & Switches.
- Signal Interface.
- ProSoft
- HMS
- Festo
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- Elskåp och Kapslingar
- Förskruvningar
- Kontaktdon
Oväntat fel - försök igen.
Tack för ditt intresse - vi kommer att återvända!
Cablegland HSK-K-EX active M20 x1,5 Ø10
| EAN | 5703472538242 |
| Typ | 1292201650 |
| Leverantör | Hummel |
| Artikelno | 79.13.024.163 |
| Tillgänglighet | Skaffevare |
| Lager | Antal på lager: 079.13.024.163 |
| Leveranstid (dagar) | 11 |
| förpackningsstorlek | 50 |
| Minsta försäljning | 50 |
| Enhet | St |
Hummel EX-Active cablegland
HSK-K M20x1,5mm
cable diameter: Ø10-14mm kabel
Wrench size 27 for montage.
Color black RAL 9005
Material: Polyamid V0
RoHS approved
Approvals: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE - IECEx - ATEXex active
ATEX: II 2G 1D
Temperatur range: -20 til 85° C
Protection class: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Thread length: 9mm
HSK-K M20x1,5mm
cable diameter: Ø10-14mm kabel
Wrench size 27 for montage.
Color black RAL 9005
Material: Polyamid V0
RoHS approved
Approvals: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE - IECEx - ATEXex active
ATEX: II 2G 1D
Temperatur range: -20 til 85° C
Protection class: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Thread length: 9mm
| Egenskab | Värde |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| Farve | Sort |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 9mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 27mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 9005 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 10 - 14mm |

