Kinetix Servo Motors Cables.
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection.
- Condition Monitoring.
- Connection Devices.
- Drives & Motors.
- Energy Monitoring.
- Human Machine Interface.
- SOF Software.
- Industrial Computers and Monitors.
- Input/Output (I/O) Modules.
- Motion Control.
- Motor Control.
- Network Security & Infrastructure.
- Power Supplies.
- Programmable Controllers.
- Push Buttons & Signaling Devices.
- Relays & Timers.
- Safety Products.
- Sensors & Switches.
- Signal Interface.
- ProSoft
- HMS
- Festo
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- Elskåp och Kapslingar
- Förskruvningar
- Kontaktdon
Oväntat fel - försök igen.
Tack för ditt intresse - vi kommer att återvända!
Forskruning 1.4305 HSK-INOX M12X1,5 Ø2-5
| EAN | 5703472534336 |
| Typ | HSK-INOX M12X1,5 Ø2-5MM - 1673120051 |
| Leverantör | Hummel |
| Artikelno | 79.13.024.066 |
| Tillgänglighet | Skaffevare |
| Lager | Antal på lager: 079.13.024.066 |
| Leveranstid (dagar) | 24 |
| förpackningsstorlek | 10 |
| Minsta försäljning | 10 |
| Enhet | St |
Hummel : Cable gland 1.673.1200.51 HSK-INOX-EMC-Ex Metric EMC-compatible cable gland made of stainless steel M12x155 Ø 2-5mm
| Egenskab | Värde |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Ja |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 65mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Rustfrit stål 304 (V2A) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 14mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 2 - 5mm |

