Oväntat fel - försök igen.
Tack för ditt intresse - vi kommer att återvända!
Ex-Active Forskruning IP68 PA-Sort
| EAN | 4033878416419 |
| Typ | HSK-K-EX-ActM32X1,5 Ø13-20MM -1292320151 |
| Leverantör | Hummel |
| Artikelno | 79.13.023.449 |
| Tillgänglighet | Skaffevare |
| Lager | Antal på lager: 079.13.023.449 |
| Leveranstid (dagar) | 133 |
| förpackningsstorlek | 25 |
| Minsta försäljning | 25 |
| Enhet | St |
EX-Active forskruning i plast
HSK-K M32x1,5mm
Kabeldiameter: Ø13-20mm kabel
Nøgle 24 for montage.
Farve: Sort RAL 9005
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE - IECEx - ATEXex Active
ATEX: II 2G 1D
Temperaturområde: -20 til 85° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 9mm
HSK-K M32x1,5mm
Kabeldiameter: Ø13-20mm kabel
Nøgle 24 for montage.
Farve: Sort RAL 9005
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE - IECEx - ATEXex Active
ATEX: II 2G 1D
Temperaturområde: -20 til 85° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 9mm
| Egenskab | Värde |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| Farve | Sort |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 11mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 42mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 9005 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 13 - 20mm |

