Accessories for electromechanical drives
- Rockwell Automation
- ProSoft
- HMS
- Festo
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- Elskåp och Kapslingar
- Förskruvningar
- Kontaktdon
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Cable gland 1.4305 HSK-INOX M16X1,5 Ø3
| sch-product-heading-ean | 5703472536477 |
| sch-product-heading-type | HSK-INOX M16X1,5 Ø3-7MM - 1673160051 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.024.105 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.13.024.105 |
| Arrival time (days) | 39 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 10 |
| sch-product-heading-minimumsale | 10 |
| sch-product-heading-unit | St |
Hummel Cablegland HSK-INOX EMC-EX M16X1,5 Ø3-7MM - 16731600501 IP68 stainless steel 1.4305
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Ja |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 6mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Rustfrit stål 304 (V2A) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 22mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 3 - 7mm |

