Push-in fittings for PQ tubes
- Rockwell Automation
- ProSoft
- HMS
- Festo
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- Elskåp och Kapslingar
- Förskruvningar
- Kontaktdon
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning PA Sort HSK-K-PG16 Ø10-14mm
| sch-product-heading-ean | 4033878410219 |
| sch-product-heading-type | HSK-K-PG16 Ø10-14MM - 1209160114 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.000.161 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.13.000.161 |
| Arrival time (days) | 14 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 50 |
| sch-product-heading-minimumsale | 50 |
| sch-product-heading-unit | St |
Standard forskruning i plast.
HSK-K PG16
Kabeldiameter: Ø10-14mm kabel
Nøgle 27 for montage.
Farve: Sort RAL 9005
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 10mm
HSK-K PG16
Kabeldiameter: Ø10-14mm kabel
Nøgle 27 for montage.
Farve: Sort RAL 9005
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 10mm
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| Farve | Sort |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 10mm |
| Gevindstørrelse metrisk/PG | 16 |
| Gevindtype | PG |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 27mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 9005 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 10 - 14mm |

