There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning EMC MS HSK-M-EMV-PG9 Ø4-8mm
| sch-product-heading-ean | 4033878441152 |
| sch-product-heading-type | HSK-M-EMV-PG9 Ø4-8MM - 1691090001 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.967.136 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.13.967.136 |
| Arrival time (days) | 8 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 50 |
| sch-product-heading-minimumsale | 50 |
| sch-product-heading-unit | St |
EMC forskruning i messing.
HSK-M-EMV PG9
Kabeldiameter: Ø4-8mm kabel
Nøgle 17 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Klemmeindsats: Polyamid.
O-ring: NBR
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - GL - CSA
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K
Gevindlængde: 6mm
HSK-M-EMV PG9
Kabeldiameter: Ø4-8mm kabel
Nøgle 17 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Klemmeindsats: Polyamid.
O-ring: NBR
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - GL - CSA
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K
Gevindlængde: 6mm
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Ja |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 6mm |
| Gevindstørrelse metrisk/PG | 9 |
| Gevindtype | PG |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Messing |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 17mm |
| Overfladebehandling | Nikkelbelagt |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 4 - 8mm |

