13.10 Forskruninger, membraner
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Steinel
- Harting
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 35.00 Svagstrømskabler
- 63.00 Strømforsyninger
- 78.00 Apparater for rumklima
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 97.00 Værktøj
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning IP68 MS HSK-M-PG16 Ø10-14mm
| sch-product-heading-ean | 4033878429501 |
| sch-product-heading-type | HSK-M-PG16 Ø10-14MM - 1609160001 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.960.803 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | In stocksch-product-current-available41479.13.960.803 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 50 |
| sch-product-heading-minimumsale | 50 |
| sch-product-heading-unit | St |
Standard forskruning i messing.
HSK-M PG16
Kabeldiameter: Ø10-14mm kabel
Nøgle 24 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UL - UR- CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 6,5mm
Skulle der være ønske om andre pakningsmaterialer, kan det leveres på forespørgelse.
HSK-M PG16
Kabeldiameter: Ø10-14mm kabel
Nøgle 24 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UL - UR- CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 6,5mm
Skulle der være ønske om andre pakningsmaterialer, kan det leveres på forespørgelse.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 65mm |
| Gevindstørrelse metrisk/PG | 16 |
| Gevindtype | PG |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Messing |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 24mm |
| Overfladebehandling | Nikkelbelagt |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 10 - 14mm |

