There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning IP68 MS HSK-M-PG7 Ø3-6,5mm
| sch-product-heading-ean | 4033878429266 |
| sch-product-heading-type | HSK-M-PG7 Ø3-6,5MM - 1609070001 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.960.764 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.13.960.764 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 50 |
| sch-product-heading-minimumsale | 50 |
| sch-product-heading-unit | St |
Standard forskruning i messing.
HSK-M PG7
Kabeldiameter: Ø3-6,5mm kabel
Nøgle 14 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UL - UR- CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 5mm
Skulle der være ønske om andre pakningsmaterialer, kan det leveres på forespørgelse.
HSK-M PG7
Kabeldiameter: Ø3-6,5mm kabel
Nøgle 14 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UL - UR- CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 5mm
Skulle der være ønske om andre pakningsmaterialer, kan det leveres på forespørgelse.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 5mm |
| Gevindstørrelse metrisk/PG | 7 |
| Gevindtype | PG |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Messing |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 14mm |
| Overfladebehandling | Nikkelbelagt |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 3 - 6.5mm |

