13.10 Forskruninger, membraner
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Steinel
- Harting
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 35.00 Svagstrømskabler
- 63.00 Strømforsyninger
- 78.00 Apparater for rumklima
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 97.00 Værktøj
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Slangeforskruning IP54/65 SM-N M16X1,5
| sch-product-heading-ean | 4033878422960 |
| sch-product-heading-type | SM-N M16X1,5 - 1511160150 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.016.113 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.13.016.113 |
| Arrival time (days) | 7 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 50 |
| sch-product-heading-minimumsale | 50 |
| sch-product-heading-unit | St |
Slangeforskruning i plast
SM-N M16x1,5mm
Diameter: Ø20
Nøgle 17 for montage
Passer til SM-Flexslange DN: 10
Materiale: Polyamid
Farve: Sort RAL 9005
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PTC - GL
Temperaturområde: -20 til 80° C
Tæthedsklasse: IP54 med O-ring på tilslutningsgevind, ved fast montage IP65
Gevindlængde: 8mm
SM-N M16x1,5mm
Diameter: Ø20
Nøgle 17 for montage
Passer til SM-Flexslange DN: 10
Materiale: Polyamid
Farve: Sort RAL 9005
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PTC - GL
Temperaturområde: -20 til 80° C
Tæthedsklasse: IP54 med O-ring på tilslutningsgevind, ved fast montage IP65
Gevindlængde: 8mm
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| EC001178 | EC001178 |
| Farve | Sort |
| Forbindelsestype | Gevind |
| Gevindlængde | 8mm |
| Godkendt i kombination med beskyttelsesslange UR | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP54 |
| Materiale forskruning | Polyamid (PA) |
| Nominel diameter | 10mm |
| Porte, formfaktor | Udvendigt gevind |
| Tilslutningsstørrelse på tråd | Ingen |
| Totalhøjde | 23mm |
| Type | Lige |

