13.10 Forskruninger, membraner
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Steinel
- Harting
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 35.00 Svagstrømskabler
- 63.00 Strømforsyninger
- 78.00 Apparater for rumklima
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 97.00 Værktøj
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning IP68 Lang Grå HSK-K-M32X1,5
| sch-product-heading-ean | 4033878410868 |
| sch-product-heading-type | HSK-K-M32X1,5 Ø13-20MM - 1209320031 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.013.174 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | In stocksch-product-current-available20079.13.013.174 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 25 |
| sch-product-heading-minimumsale | 25 |
| sch-product-heading-unit | St |
Standard forskruning i plast, med langt gevind.
HSK-K M32x1,5mm
Kabeldiameter: Ø13-20mm kabel
Nøgle 42 for montage.
Farve: Grå RAL 7035
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 15mm
HSK-K M32x1,5mm
Kabeldiameter: Ø13-20mm kabel
Nøgle 42 for montage.
Farve: Grå RAL 7035
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 15mm
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| Farve | Grå |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 15mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 42mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 7035 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 13 - 20mm |

