There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning EMC MS HSK-M-EMV-D M12 Ø3
| sch-product-heading-ean | 4033878433935 |
| sch-product-heading-type | HSK-M-EMV-D M12X1.5 Ø3-6,5MM-1631120050 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.007.672 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-l |
| sch-product-heading-instock | In stocksch-product-current-available61179.13.007.672 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 50 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | St |
EMC forskruning i messing.
HSK-M-EMV-D M12x1,5
Kabeldiameter: Ø3-6,5mm kabel
Nøgle 14 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Klemmeindsats: Mataliseret polyamid.
O-ring: NBR
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K
Gevindlængde: 6,5mm
HSK-M-EMV-D M12x1,5
Kabeldiameter: Ø3-6,5mm kabel
Nøgle 14 for montage.
Materiale: Forniklet messing
Klemmeindsats: Mataliseret polyamid.
O-ring: NBR
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K
Gevindlængde: 6,5mm
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Ja |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 65mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Messing |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 14mm |
| Overfladebehandling | Nikkelbelagt |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 3 - 6.5mm |

