There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Forskruning IP68 MS HSK-M-NPT3/4 Ø13
| sch-product-heading-ean | 4033878429846 |
| sch-product-heading-type | HSK-M-NPT3/4 Ø13-20MM - 1609340070 |
| Supplier | Hummel |
| sch-product-heading-productno | 79.13.000.417 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | In stocksch-product-current-available1179.13.000.417 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 25 |
| sch-product-heading-minimumsale | 25 |
| sch-product-heading-unit | St |
Forskruning HSK-M-NPT3/4 Ø13-20MM - 1609340070 IP68 Messing
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 13mm |
| Gevindstørrelse NPT/rørgevind | 3/4 tomme |
| Gevindtype | NPT |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Messing |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 30mm |
| Overfladebehandling | Nikkelbelagt |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 13 - 18mm |

