Electrical peripherals
- Rockwell Automation
- ProSoft
- HMS
- Festo
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- Elskåp och Kapslingar
- Förskruvningar
- Kontaktdon
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Forskruning PA Blå HSK-K-NPT1 1/4 Ø18
| EAN | 4033878411735 |
| Type | HSK-K-NPT1 1/4 Ø18-25MM - 1209540270 |
| Leverandør | Hummel |
| Varenr | 79.13.019.725 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.13.019.725 |
| Leveringstid (dage) | 21 |
| Pakningsstørrelse | 10 |
| Minimumsalg | 10 |
| Enhed | St |
Standard forskruning i plast.
HSK-K NPT 1 1/4""
Kabeldiameter: Ø18-25mm kabel
Nøgle 42/46 for montage.
Farve: Blå RAL 5012
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 16mm
HSK-K NPT 1 1/4""
Kabeldiameter: Ø18-25mm kabel
Nøgle 42/46 for montage.
Farve: Blå RAL 5012
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 16mm
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| Farve | Blå |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 16mm |
| Gevindstørrelse NPT/rørgevind | 1 1/4 tomme |
| Gevindtype | NPT |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 42mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 5012 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 18 - 25mm |

