Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Cablegland HSK-K-EX active M20 x1,5 Ø10
| EAN | 5703472538242 |
| Type | 1292201650 |
| Leverandør | Hummel |
| Varenr | 79.13.024.163 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.13.024.163 |
| Leveringstid (dage) | 11 |
| Pakningsstørrelse | 50 |
| Minimumsalg | 50 |
| Enhed | St |
Hummel EX-Active cablegland
HSK-K M20x1,5mm
cable diameter: Ø10-14mm kabel
Wrench size 27 for montage.
Color black RAL 9005
Material: Polyamid V0
RoHS approved
Approvals: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE - IECEx - ATEXex active
ATEX: II 2G 1D
Temperatur range: -20 til 85° C
Protection class: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Thread length: 9mm
HSK-K M20x1,5mm
cable diameter: Ø10-14mm kabel
Wrench size 27 for montage.
Color black RAL 9005
Material: Polyamid V0
RoHS approved
Approvals: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL - VDE - IECEx - ATEXex active
ATEX: II 2G 1D
Temperatur range: -20 til 85° C
Protection class: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Thread length: 9mm
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| Farve | Sort |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 9mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 27mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 9005 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 10 - 14mm |

