Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Cable gland 1.4305 HSK-INOX M32X1,5 Ø13
| EAN | 5703472536491 |
| Type | HSK-INOX M32X1,5 Ø13-20MM - 1673320051 |
| Leverandør | Hummel |
| Varenr | 79.13.024.134 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.13.024.134 |
| Leveringstid (dage) | 24 |
| Pakningsstørrelse | 5 |
| Minimumsalg | 5 |
| Enhed | St |
Hummel Cable gland HSK-INOX EMV EX M32X1,5 Ø13-20MM - 1.673.3200.50 IP68 stainless steel 1.4305
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Ja |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 8mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Rustfrit stål 304 (V2A) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 41mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 13 - 20mm |

