Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Cable gland 1.4305 HSK-INOX M16X1,5 Ø3
| EAN | 5703472536477 |
| Type | HSK-INOX M16X1,5 Ø3-7MM - 1673160051 |
| Leverandør | Hummel |
| Varenr | 79.13.024.105 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.13.024.105 |
| Leveringstid (dage) | 39 |
| Pakningsstørrelse | 10 |
| Minimumsalg | 10 |
| Enhed | St |
Hummel Cablegland HSK-INOX EMC-EX M16X1,5 Ø3-7MM - 16731600501 IP68 stainless steel 1.4305
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Ja |
| Eksplosion-testet version | Ja |
| For Ex-zone | 1, 2 |
| For Ex-zone støv | 20, 21, 22 |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 6mm |
| Gevindtype | Metrisk |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Metal |
| Materialekvalitet | Rustfrit stål 304 (V2A) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 22mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 3 - 7mm |

