Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Forskruning PA Grå HSK-K-PG13,5 Ø5-9mm
| EAN | 4033878410028 |
| Type | HSK-K-PG13,5 Ø5-9MM - 1209130015 |
| Leverandør | Hummel |
| Varenr | 79.13.000.255 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.13.000.255 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 50 |
| Minimumsalg | 50 |
| Enhed | St |
Standard forskruning i plast.
HSK-K PG13,5
Kabeldiameter: Ø5-9mm kabel
Nøgle 24 for montage.
Farve: Grå RAL 7035
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 9mm
HSK-K PG13,5
Kabeldiameter: Ø5-9mm kabel
Nøgle 24 for montage.
Farve: Grå RAL 7035
Plastmateriale: Polyamid V0
Forskruningen overholder RoHS direktivet
Godkendelser: CE - PCT - UR - UL - CSA - GL
Temperaturområde: -40 til 100° C
Tæthedsklasse: IP68 - 10bar / IP69K - KUN med O-ring
Gevindlængde: 9mm
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Delbar forskruning | Nej |
| EC000441 | EC000441 |
| EMC-udførelse | Nej |
| Eksplosion-testet version | Nej |
| Farve | Grå |
| For Ex-zone | Ingen |
| For Ex-zone støv | Ingen |
| For armeret kabel | Nej |
| Forskruning til fladkabel | Nej |
| Gevindlængde | 9mm |
| Gevindstørrelse metrisk/PG | 135 |
| Gevindtype | PG |
| Glasfiberforstærket | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP68 |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Polyamid (PA) |
| Med kontramøtrik | Nej |
| Multitætningsindsats | Nej |
| Nøglebredde | 24mm |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 7035 |
| Slagfast | Ja |
| Spiraltop | Nej |
| Type | Lige |
| Velegnet til kabeldiameter | 5 - 9mm |

